Tether Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Usdt Ne Demek?

Tether (USDT), kısaca ABD dolarının sanal bir versiyonu olan bir stabil coini ifade eder. Değeri her zaman 1 USDT = 1 $ olarak sabit işlem görür. Şirket piyasada yer alan her Tether (USDT) kripto para karşılığında kasada 1 ABD Doları bulunduğu iddia edilir.

Tether Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Tether değeri ABD Doları’na sabitlenmiş olan bir “stablecoin”e denir. “Stablecoin” kavramı, başka bir değerli varlığa “sabitlenmiş” bir şekilde olan kripto para birimini ifade etmek için kullanılıyor. Bu değerli varlık, bir para birimine (Tether’in ABD dolarına bağlı olduğunda da olduğu gibi) ya da Altın gibi değerli madenlere bağlı olabilir. Tether dünyadaki en popüler stablecoine verilen isimdir. Verilen her Tether için, rezerv olarak tutulan eşdeğer bir miktarda USD bulunur. Tether, kripto paraların çok hareketliliğinden endişe duyan ve bu nedenle de kripto para dünyasına adım atmaya çekinen yatırımcılara, değeri Amerikan Doları’na endekslenmiş olan güvenli bir yatırım aracı sunar. Bu sayede de günümüzde en çok tercih edilen çok popüler bir yatırım aracı haline gelmiştir.

USDT Ne Demek?

Tether yani bir diğer adı ile USDT, ABD dolarının sanal versiyonu olarak da tanımlanan bir stabil coindir. Bu paranın değeri her zaman 1 USDT = 1 $ olarak sabit işlem görür. Şirket piyasada yer alan her bir Tether (USDT) kripto para karşılığında kasasında 1 ABD doları bulunduğunu iddia eder. Kullanıcılar Tether yani USDT bakiyelerini blockchain sistemi ile kolaylıkla transfer edebilir ve ERC-20 blockchain sistemine uygun bir şekilde sanal cüzdanlarında muhafaza edebilirler.